vrijdag , 14 maart 2025
nlfr

Bob Douwen en Robin Adriaensen pakken brons op BK Beach

Bob Douwen en Robin Adriaensen hebben in Knokke het beachvolleybalseizoen afgesloten met een knappe derde plaats. Meteen een bevestiging van de sterke resultaten die ze de voorbije zomer neerzetten.

Zaterdag plaatse het duo Douwen-Adriaensen zich met overwinningen tegen Derom–De Gruyter, Van de Wiele–Pirali en Jadot–Jadot voor de halve finale. Zondag konden ook de windvlagen en regenbuien hen niet van de bronzen medaille houden.

In de halve finales moesten de twee Mendo-spelers het opnemen tegen de latere Belgische kampioenen: Dries Koekelkoren en Tom Van Walle. In een spannende wedstrijd moesten Douwen en Adriaensen in de eerste set met het kleinste verschil de duimen leggen. Ook in de tweede set ging het lang gelijk op, maar op het einde staken de favorieten een tandje bij.

In de troosting waren Bob Douwen en Robin Adriaensen te sterk voor Anshel Ver Eecke en Tim Lemmens.
Het Kempens duo bevestigde zo zijn derde plaats in het algemeen klassement en kan met een tevreden gevoel terugblikken op een geslaagd beachseizoen.

Opnieuw goud voor Tom Van Walle

De tandem Koekelkoren-Van Walle, die de voorbije zes van de negen manches op hun naam schreef, won in de finale eerder makkelijk van Dennis Deroey en Aljosa Urnaut. Voor Antwerpenaar Tom Van Walle is het zijn vierde titel, nadat hij al drie keer met Ward Coucke Belgisch kampioen werd.

Halve finales (m)
Dries Koekelkoren/Tom Van Walle – Bob Douwen/Robin Adriaensen 2-0
Setstanden: 21-19, 21-18.

Dennis Deroey/Aljosa Urnaut – Anshel Ver Eecke/Tim Lemmens 2-0
Setstanden: 21-13, 21-14.

Om de 3e plaats
Bob Douwen/Robin Adriaensen – Anshel Ver Eecke/Tim Lemmens 2-0
Setstanden: 21-14, 21-18.

Finale
Dries Koekelkoren/Tom Van Walle – Dennis Deroey/Aljosa Urnaut 2-0
Setstanden: 21-14, 21-15.

Gielen-Sobolska heersen bij de vrouwen

Bij de vrouwen waren Katrien Gielen, speelster van GEA Happel Amigos, en Martha Sobolska oppermachtig in de eindstrijd tegen Stephanie Van Bree en Karolien Verstrepen. Zij hadden eerder al zeven manches gewonnen en bevestigden in de finale hun meesterschap. Titelverdedigers Fien Callens en Maud Catry wonnen de wedstrijd om de derde plaats van Renée Verhulst en Sarah Degryse.

Halve finales (v)
Stephanie Van Bree/Karolien Verstrepen – Renée Verhulst/Sarah Degryse 2-1
Setstanden: 21-15, 16-21, 15-12.

Katrien Gielen/Marta Sobolska – Fien Callens/Maud Catry 2-0
Setstanden: 21-16, 21-18.

Om de 3e plaats
Fien Callens/Maud Catry – Renée Verhulst/Sarah Degryse 2-1
Setstanden: 14-21, 21-16, 15-12.

Finale
Katrien Gielen/Marta Sobolska – Stephanie Van Bree/Karolien Verstrepen 2-0
Setstanden: 21-14, 21-12.

Callens-Koekelkoren nieuwe tandem

Winnaar bij de mannen Dries Koekelkoren vroeg overigens Fien Callens vlak voor de prijsuitreiking ten huwelijk. Iets waar zij volmondig ‘ja’ op antwoordde.

Bob Douwen
Bob Douwen en Robin Adriaensen eindigden knap derde op het BK Beach.
Foto CEV

Check Also

Brabo Antwerpen Nationaal 1 (m)

Nationaal – Stef Van Heyste (Brabo Antwerpen): “We moeten vooral rustig blijven”

Brabo Antwerpen is ambitieus, maar heeft geleerd uit het voorbije seizoen. Het heeft de nieuwe jaargang alvast goed ingezet.

Tesla Lint 2022-2023 Nationale 2 (m)

Nationaal – Wim Mariën (Tesla Lint): “We zullen er meteen moeten staan”

Lint en Hasselt, twee ploegen die vorig seizoen tot op de laatste speeldag streden voor de titel, stonden afgelopen zaterdag weer tegenover elkaar in de Beker van België.

Geef een reactie